Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач > Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
 • Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
 • Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
 • Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
 • Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA
 • Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA

Водоотпорен линеарен возач кој се прилагодува на 20W 550mA

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување


• Ултра-висока конверзија ефикасност
• Дизајн на SELV безбедносен излез
• Со над-напонска заштита, заштита од краток спој, заштита од отворен круг
TUV марка, RCM, CE сертификација
• Не може да се избере излез од строб

27-42Vdc
750mA

20W

висок PFОпис на производот

Детали:


Серијата HS20W-01 е напојување со напојување со тројно светло од 20W со опсег на влезен напон од 100-240Vac (максимално дозволено 100-277V) и ултра-висока моќност фактор. Оваа серија е дизајнирана за три анти-лесни дизајни, висока ефикасност, дизајн на метални куќишта, добра дисипација на топлина, што во голема мера ја подобрува сигурноста на производот и го продолжува животот на производот. Целосен опсег на функции за заштита, вклучувајќи и пренапонска заштита, заштита од краток спој, но исто така и за да се осигури дека овој производ е без бариера .


Карактеристики и придобивки
• Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD;
• Возач без фликер
• Влезен напон (AC100-240V);
• Заштита од краток спој,
Пренапонска заштита, заштита од преоптоварување;
• Долг работен век> 50000 часа
• SELV безбедно излез дизајн.

• TUV RCM CE CB сертификати.


Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号