Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач > Линеарен низок залив од 50W линеарен возач трипотен
Линеарен низок залив од 50W линеарен возач трипотен
Линеарен низок залив од 50W линеарен возач трипотен
Линеарен низок залив од 50W линеарен возач трипотен
 • Линеарен низок залив од 50W линеарен возач трипотен
 • Линеарен низок залив од 50W линеарен возач трипотен
 • Линеарен низок залив од 50W линеарен возач трипотен

Линеарен низок залив од 50W линеарен возач трипотен

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување


 • • Ултра-висока конверзија ефикасност
  • Дизајн на SELV безбедносен излез
  • Со над-напонска заштита, заштита од краток спој, заштита од отворен круг
  • TUV марка, RCM, CE сертификација
  • Не може да се избере излез од строб

 • 50000 часа, над 3-5 години гаранција

Опис на производотДетали

HR50W-02, специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно високо заливско место, трофеј, светло за следење) за работа со општите линеарни осветлување . Без фликери 0-10V LED светилка со дигитални светла од 50W 1200mA, со опсег на моќност од 35W до 50W, UL, FCC, CE согласност, широк напон излез од водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за линеарно осветлување. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-100-277V, заштита од краток спој, преку оптоварување и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Долга тенка форма

· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 87%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување


производи Спецификации:

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 50W

Макс. Излезна струја: 1200mA

Димензии: 278x30x20mm

Ефикасност: 87%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 240 / 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

H50W-02, светлечки, линеарни осветлувачки раствори 0 / 1-10V, Desigen за високи лумени Линеарни светла, апликација за европски пазар. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号