Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач > 550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
 • 550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
 • 550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
 • 550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
 • 550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот
 • 550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот

550mA 20W TUV Непропусна линеарна постојана струја возачот

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HS20W-02

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување


 • • Ултра-висока конверзија ефикасност
  • Дизајн на SELV безбедносен излез
  • Со над-напонска заштита, заштита од краток спој, заштита од отворен круг
  • TUV марка, RCM, CE сертификација
  • Не може да се избере излез од строб

 • 50000 часа, над 3-5 години гаранција

Опис на производот

Технички параметри

Product Name

Non-flicker,Tri-proof light driver

Item

HS20W-02

Output

Current

100mA

 

500mA

DC Voltage

27-42V

  27-42V

Rated power

--  

20W

Current Accuracy

±3%

R & N (Max)

75mAp-p

Channels

1

Input

Voltage Range

100VAC – 240VAC

Frequency Range

50 – 60Hz

Efficiency(Typ)

85%

Power Factor(Typ)

≥ 0.98@180VAC

AC Current(Typ)

0.11A@230VAC

Leakage Current

<5mA/240VAC

Inrush current(Typ)

<1A at 230VAC

Protection

Short Circuit

Output close, recovers automatically after fault removed

Function

Dimming

 NO

Others

Dimension

205(L) *30(W)*20(H)mm

Working temp.

-20℃ ~ 50℃


Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号