Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач > Затворен Три-доказ магазин Лесен возач 65W
Затворен Три-доказ магазин Лесен возач 65W
Затворен Три-доказ магазин Лесен возач 65W
 • Затворен Три-доказ магазин Лесен возач 65W
 • Затворен Три-доказ магазин Лесен возач 65W

Затворен Три-доказ магазин Лесен возач 65W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HS65W-02

Additional Info

Пакување: 30PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Yantian,Shekou

Опис на производот

Опис на производот


LED возачите на Фахолд многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни ламби и LED светилки. Тие се широко користени со разни видови на систем за затемнување на капацитетите за контрола на LED светло на таванот, LED осветлување, LED светлосни панели, LED wидни машини за миење садови, LED ленти и светла и така натаму. Нашите затемнувачи од 0-10V / 1-10V ја поддржуваат и линеарната и логаритамската затемнувачка крива, ги затемнуваат светлата многу непречено и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлувањето, како што се Лутрон, Диналит, Шнајдер, Клипсал, Осрам, Филипс, АББ и така натаму .


Карактеристика на производот

 • Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW
 • Поддржете го аналогниот затемнувачки сигнал од 0-10V, Пасивен или активен сигнал.
 • Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 240VAC
 • Висока ефикасност до 85%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
 • Ефект за слабеење мазен, не трепелив
 • Заштита: Краток спој.
 • Погодно е за внатрешна апликација за осветлување LED


Технички параметар

Product Name

Indoor Tri-proof LED Light Driver 65W Flicker free 1500mA Linear Driver

Item

HS65W-02

Output

Current

100mA

 

1500mA

DC Voltage

27V

  42V

Rated power

--  

65W

Current Accuracy

±3%

R & N (Max)

75mAp-p

Channels

1

Input

Voltage Range

100VAC – 240VAC

Frequency Range

50 – 60Hz

Efficiency(Typ)

88%

Power Factor(Typ)

≥ 0.98@180VAC

AC Current(Typ)

0.11A@230VAC

Leakage Current

<5mA/240VAC

Inrush current(Typ)

<1A at 230VAC

Protection

Short Circuit

Output close, recovers automatically after fault removed

Function

Dimming

 0-10V/PWM/RX/Dali.

Others

Dimension

246(L) *30(W)*20(H)mm

Working temp.

-20℃ ~ 50℃

Придобивки на Фахолд

а. Директна продажба на фабрики.

б. ОЕМ и ОДМ се добредојдени.

в. Примерок за плаќање: може да се преговара, примерокот може да се испорача за 5 дена.

г. Висок квалитет, комплетен вид, добра стабилност, силна практичност.

е. Добра услуга по продажбата и укажува на техничка поддршка.

ѓ. Заштеда на енергија, долг живот.

г Компатибилен со системи на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler, итн.

ч Широко се користи во хотел, канцеларија, болница, пазар, дом, отворено, затворен простор, сала, сцена и др.

Поврзани производи

Item No.

Input Voltage

Output Current

Output Voltage

Output Power

Cross flow accuracy

HE018-01

100-240VAC

150-600mA

30-65V

18W

±4%

HE042-01

100-240VAC

550-1300mA

30-42/20-30VDC

46W ±3%

HE042-02

100-240VAC

550-1250mA

30-42V

46W

±3%

HU40-01 100-240VAC

100-1050mA

27-42VDC

40W

±3%

HU50-01 100-240VAC

100-1200mA

30-42VDC

50W

±3%

HS20W-01 100-240VAC

100-500mA

27-42VC

20W

±3%

HW55W-02 100-240VAC

100-1300mA

25-40VDC

50W

±3%

HY12-01 220-240VAC

100-300

27-42VDC

12W

±3%


Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号