Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED возач на светлина Три-доказ возач 42V
LED возач на светлина Три-доказ возач 42V
 • LED возач на светлина Три-доказ возач 42V
 • LED возач на светлина Три-доказ возач 42V

LED возач на светлина Три-доказ возач 42V

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HS65W-01

Input Voltage: 100-240V

Output Voltage: 27-42Vdc

Output Current: 1500mA Max

Current Accuracy: +-3%

PF: >0.9

Warranty: 5 Years

Additional Info

Пакување: 30PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

HS65W-01 , специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Tri-proof светилки), за да работи општо за Три-доказ осветлување. Трепкач за возач на LED осветлување од 0-10V, светло возачот 65W 1500mA, со опсег на wattage од 65W, TUV, CE компатибилен, широк напонски излез на водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за Три-доказното осветлување. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-240V, заштита од краток спој, над оптоварување и термичка до 110 ° C, низ целата површина на единицата.
Стандардните карактеристики на овој LED возач за осветлување вклучуваат краток спој, оптоварување, напон и над заштита на температурата и единицата е дизајнирана да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисиите во EN 55105, EN61547.

Карактеристики
· Извод за единечен канал, избирање на струјно ниво на излез.
· Широк спектар на влезен напон 100VAC ~ 240VAC
· Висока ефикасност до 88%
· Вградена активна PFC функција
· 100% влез во сигналот при затемнување на сигналот може да се користи како нормално напојување
· Заштита: Краток спој, над оптоварување, над напон и заштита над температурата
· Погодно за апликација за осветлување во затворен простор


Бенефит на Фахолд
1.OEM и ODM се добредојдени.
2.Висок квалитет, комплетен вид, добра стабилност, силна практичност.
3. Добра услуга по продажбата и укажува на техничка поддршка.
4.Енергија заштеда, долг живот.
5. Компатибилен со системи на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, 6.Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler, итн.
7. Широко се користи во хотел, канцеларија, болница, пазар, дома, отворено, затворен простор, сала, сцена, итн.


Пакување и испорака
Packaging 40pcs/carton
Shipping way DHL, UPS, TNT, FedEx etc.


Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号