Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Мали линеарни тенок напојување 20W
Мали линеарни тенок напојување 20W
Мали линеарни тенок напојување 20W
Мали линеарни тенок напојување 20W
 • Мали линеарни тенок напојување 20W
 • Мали линеарни тенок напојување 20W
 • Мали линеарни тенок напојување 20W
 • Мали линеарни тенок напојување 20W

Мали линеарни тенок напојување 20W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR20W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 3 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-240V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Type: Constant Current Driver

Max Power: 20W

Name: Linear Driver 20W

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Fahold специјализиран за возачот кој го дизајнираше целосниот снабдувач со електрична енергија и служеше во индустријата во текот на 9 години, вклучувајќи Dimmable линеарен драјвер 45W, светлосни возачи, светлосни возачи итн. Корисниците му веруваа на Fahold за да им обезбедат врвен квалитет производ и личен сервис кој може да го обезбеди само независен производител. Ние Fahold направи TUV сертифициран LED возач, UL LED возач, а главно на пазарот е Северна Америка. Како што индустријата се движи кон LED, Fahold постојано развива нови LED Возачи за да ги задоволи и надмине потребите на индустријата.


Следете ги драјверите за светло, драјверот за три доказ, постојан струен погон 40W

Функција на производи

 • Константен тековен дизајн
 • Влезен напон: 100-240V
 • Максимална моќност: 20W
 • Димензија: 205 * 30 * 20мм
 • Затемнувањето: 0-10V | PWM | Резистор
 • Заштита од краток спој и заштита од отворен круг

Silm led driver CC

 Constant Current led driver Slim

Резиме цртеж

Linear Driver 45WКатегории на производи : Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号