Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
45W линеарен возач TUV сертифициран
 • 45W линеарен возач TUV сертифициран

45W линеарен возач TUV сертифициран

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR45W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 3 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-240V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Type: Constant Current Driver

Max Power: 45W

Name: Linear Driver 45W

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

45W линеарен возач TUV сертифициран


F ahold специјализиран за возачот кој го дизајнираше целосниот снабдувач на напојување и служеше во индустријата повеќе од 9 години, вклучувајќи Dimmable линеарен драјвер 45W, драјвер за светло за панел, светлосни драјвери итн. Корисниците му веруваа на Fahold за да им обезбедат топ- изрезен производ и личен сервис што може да го обезбеди само независен производител. Ние Fahold направи TUV сертифициран LED возач, UL LED возач, а главно на пазарот е Северна Америка. Како што индустријата се движи кон LED, Fahold постојано развива нови LED Возачи за да ги задоволи и надмине потребите на индустријата.

Linear Driver 45W

Функција на производи


 • Константен тековен дизајн
 • Влезен напон: 100-240V
 • Максимална моќност: 45W
 • Димензија: 278 * 30 * 20мм
 • Затемнување: 0-10V | PWM | RX
 • Заштита од краток спој и заштита од отворен кругРезиме цртеж

Linear Driver 45W


45W линеарен возач TUV сертифициран

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号