Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
45W LED три-доказ линеарно светло возач 42V
45W LED три-доказ линеарно светло возач 42V
45W LED три-доказ линеарно светло возач 42V
 • 45W LED три-доказ линеарно светло возач 42V
 • 45W LED три-доказ линеарно светло возач 42V
 • 45W LED три-доказ линеарно светло возач 42V

45W LED три-доказ линеарно светло возач 42V

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HS45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 3 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Dimension: 278x30x20 Mm

THD: <15%

Maximum Power: 45W

PF: >0.9

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали за производот

HS45W-02, дизајниран за ЛЕР Три-доказ светлина, да работат општо три-доказ осветлување тела, која работи од 100VAC до 240VAC влез со актер со висока моќ. овој модел е со железен случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска и пренапонска заштита, може да се користи за опасни ситуации итн.

45W LED Tri-proof Driver


Карактеристики и придобивки
• Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD;
• Возач без фликер
• Влезен напон (AC100-240V);
• Заштита од краток спој,
Пренапонска заштита, заштита од преоптоварување;
• Долг работен век> 50000 часа
• SELV безбедно излез дизајн.

• TUV RCM CE CB сертификати.

45W LED Tri-proof Driver

Категории на производи : Ултра тенок Лед возач > 20/45 / 65W TUV сертифициран линеарен возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号