Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со висока моќност > 160W улични светилки предводени од возачот > Водоотпорен 160W DRIVER водич за улично осветлување
Водоотпорен 160W DRIVER водич за улично осветлување
 • Водоотпорен 160W DRIVER водич за улично осветлување

Водоотпорен 160W DRIVER водич за улично осветлување

  Начин на плаќање: L/C,T/T
  Incoterm: CFR

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-054B

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN,Yantian,HongKong

Опис на производот

160W водоотпорен адаптер со висока моќност на улична светлинаОпределување


 • Опционална функција за намалување на светлината : 1-10V , PWM
 • IP67 , погоден за сува, влажна, дожд средина
 • Кратко коло, над-температура, над напонска заштита
 • Метал школка, внатрешна гула , може да се користи за опасни прилики
 • 5 години гаранција
Опис на производот

Излезен напон: 24-38V

Макс. Излезна моќност: 160W
Макс. Излезна струја: 5000mA
Димензии: 216x66x38mm
Ефикасност: 93%
Електронски LED димер
Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67
Фликер бесплатно
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE

Пакување и испорака

Плаќање: TT, Western Union, Moneygram, Paypal, Escrow., Итн

Испорака:

Испорака : испрати веднаш по уплатата

Нашите услуги

1. 5 пати тест пред пратката

2. 5 години гаранција

3. Добар заштитен пакет

4. Надградба на следење на следниот ден

5. Замена за резервни делови ако има некаков дефект

6. Подобро понуда за масовно количество и повторно нарачкиКатегории на производи : Возач со висока моќност > 160W улични светилки предводени од возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号