Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со висока моќност > 160W улични светилки предводени од возачот > предводени од отворен простор Водоотпорен возач со постојана струја
предводени од отворен простор Водоотпорен возач со постојана струја
предводени од отворен простор Водоотпорен возач со постојана струја
предводени од отворен простор Водоотпорен возач со постојана струја
 • предводени од отворен простор Водоотпорен возач со постојана струја
 • предводени од отворен простор Водоотпорен возач со постојана струја
 • предводени од отворен простор Водоотпорен возач со постојана струја

предводени од отворен простор Водоотпорен возач со постојана струја

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-042B

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

 • Опционална функција за намалување на светлината : 1-10V , PWM
 • IP67 , погоден за сува, влажна, дожд средина
 • Кратко коло, над-температура, над напонска заштита
 • Метал школка, внатрешна гула , може да се користи за опасни прилики
 • 5 години гаранција
Опис на производот

Излезен напон: 24-38V
Макс. Излезна моќност: 160W
Макс. Излезна струја: 5000mA
Димензии: 216x66x38mm
Ефикасност: 93%
Електронски LED димер
Encironment / IP рејтинг: отворено / IP67
Фликер бесплатно
Макс. Влезен напон: 277V
Сертификат: UL, FCC, CE

Пакување и испорака

Плаќање: TT, Western Union, Moneygram, Paypal, Escrow., Итн

Испорака:

Испорака : испрати веднаш по уплатата

Нашите услуги

1. 5 пати тест пред пратката

2. 5 години гаранција

3. Добар заштитен пакет

4. Надградба на следење на следниот ден

5. Замена за резервни делови ако има некаков дефект

6. Подобро понуда за масовно количество и повторно нарачки


Информации за компанијата

Шенжен Фахолд Електроника копродукции, ООД е основана во 2010 година, фабрика која интегрира LED возачите дизајн, R & D и производство, донесе ISO9001 систем за управување со квалитет сертификација. Тоа покрива површина од 5000 squre метри, постојниот персонал повеќе од 200 работници, вклучувајќи 25 истражувачи, 20 квалитет контроли. Производниот капацитет на Фахолд изнесува 5 милиони единици годишно.

Категории на производи : Возач со висока моќност > 160W улични светилки предводени од возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号