Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED напојување со електрична енергија 150W
LED напојување со електрична енергија 150W
LED напојување со електрична енергија 150W
LED напојување со електрична енергија 150W
LED напојување со електрична енергија 150W
 • LED напојување со електрична енергија 150W
 • LED напојување со електрична енергија 150W
 • LED напојување со електрична енергија 150W
 • LED напојување со електрична енергија 150W
 • LED напојување со електрична енергија 150W

LED напојување со електрична енергија 150W

  Единечната цена: USD 4 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-042B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

PF: >0.9

THD: <15%

Output Voltage: 24-38/36-54/45-76V

Max. Output Current: 5000mA

Efficiency: 93%

More Certificate: UL,FCC

Dimension: 216*66*38mm

Additional Info

Пакување: 18 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Патен светилки LED димминг драјвер

FD-160H-042B

Влезен напон: 100-277V

Влезна фреквенција: 50 / 60Hz

Соодветна на UL: Да

LED светло за патници

Model
 Specfication
Input Voltage
Maximum power
Output Current
Output Voltage Efficiency
PF
THD
Size(L*W*H)
(Warranty)
FD-160H042 Single output  100-277V 150 100-5000mA 30-42V 93% >0.9 <15% 216X66X38mm 5 years


Перформанси

 • Совршена замена за традиционалните светла
 • Заштедува 90% трошоци за електрична енергија, подобра ефикасност, подолг животен век
 • Посветени IP67 запечатени оптички кабинети
 • Единство во распределбата на светлината - ја зголемува ефикасноста
 • Целосно оперативен во екстремен временски период до -40 Целзиусови степени
 • Ниско одржување и ниска потрошувачка на енергија

LED Road Lights DriverLED road hanging lights DriverLED street lights power supply

Апликации

 • Отворен простор - улици, крстосници, тунели, паркиралишта, индустриски објекти итн.


Категории на производи : Возач со висока моќност > 160W улични светилки предводени од возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号