Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
160W улични светилки предводени од возачот
160W улични светилки предводени од возачот
 • 160W улични светилки предводени од возачот
 • 160W улични светилки предводени од возачот

160W улични светилки предводени од возачот

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-054B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Max Power: 160W

Dimension: 216*66*38 Mm

Application: Street Lights Led Light

Product Name: 160W Constant Current Driver

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

160W улични светилки предводени од возачот


160W постојан струен возач како постојан струјно отворен погон за 38/42/54/76 / 143V и разни други напони за LED системи. Сите водоотпорни FD-H серија ги пренесуваат UL сертификатите. Улични светла Led Driver Водоотпорен IP67 со висока ефикасност операција.

160W Constant Current Driver

Главно Функција

 • IP67 водоотпорен
 • Максимална излезна моќност од 160W
 • Константен тековен дизајн
 • 3 во 1 Димминг модел: 0-10V, PWM, RX
 • Смутно затемнување (0-100%), може да се затемни до исклучување.
 • TUV CB CE CE FCC сертификација
 • Заштита од краток спој и заштита на отворено коло
 • Заштита од пренапони: 6KV


Street Lights Led Driver Waterproof


Шенжен Fahold Електроника копродукции, Ltd најде во 2010 година, фабрика со интегрирање на LED Возач дизајн, R & D и производство, донесе ISO9001 квалитет систем за управување со сертификација. Тоа покрива површина од 5.000 квадратни метри, постојниот персонал повеќе од 200 работници, меѓу кои 25 истражувачи, 20 контроли за квалитет.


160W улични светилки предводени од возачот

Категории на производи : Возач со висока моќност > 160W улични светилки предводени од возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号