Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач со висока моќност > 160W улични светилки предводени од возачот
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

160W улични светилки предводени од возачот

Категории на производи од 160W улични светилки предводени од возачот , ние сме специјализирани производители од Кина, Лед висока моќ , Електронски Лед конвертор добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од AC Лед возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина 160W улични светилки предводени од возачот Добавувачи

160W улични светилки предводени од возачотСо глобалните стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи ги CE, UL, FCC, TUV и SAA, нашите возачки производи се продаваат на домашен пазар и се извезуваат на различни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка, Кореја итн. Ние нудиме широк спектар на LED решенија за осветлување кои вклучуваат LED осветлување или систем, LED ламба, LED линеарни и сл. Во исто време заштеда на енергија и максимизирање на убавината на вашата работна опрема возење со нашето дизајнирање Префрлување напојување!

Повеќето Апликација : LED уличното осветлување, отворено за водоотпорни,

Предност : возачот со голема моќност предводена од возачот, безбедност и стабилност, заштита од висок притисок, заштита од краток спој, силна анти-гром, сигурно ниво, сертификација, UL TUV FCC итн.

Параметар:

Влезно напојување: 100-277V

Излезен напон (различен опсег): 24-38V / 30-42V / 36-54V / 45-76V / 72-143V

Струја: 100-5000mA

Фактор на моќност:> 0,95

THD: <15%

Затемнување: 0-10V / PWM / RX

Домување: алуминиум

FD-160H

Кои се придобивките од Fahold Linear Lights возачот?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економичен решение за лесна линија за индустриски, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на светлина со гаранција од 5 години, ЕМС, ЕМИ, безбедност SELV дизајн
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решение
   ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号