Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > IP65 номинален алуминиумски LED драјвер > 100-347V IP65 LED драјвер > Делови за осветлување 200W 347Vac за интертекст, Водоотпорен возач предводена
Делови за осветлување 200W 347Vac за интертекст, Водоотпорен возач предводена
Делови за осветлување 200W 347Vac за интертекст, Водоотпорен возач предводена
 • Делови за осветлување 200W 347Vac за интертекст, Водоотпорен возач предводена
 • Делови за осветлување 200W 347Vac за интертекст, Водоотпорен возач предводена

Делови за осветлување 200W 347Vac за интертекст, Водоотпорен возач предводена

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-200T-054b

Additional Info

Пакување: 12PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: СЕКОЈНО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 850440

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Возачот за закачување на лагите Fahold LED е сигурен начин за напојување на секое подрачје на отворено, индустриска област. Без разлика дали ви треба светлина за подобрување на видливоста или за подобрување на безбедноста, нашите светлосни возачи се најекономично решение за осветлување на кој било пат, паркинг, патека, патека, билборд, знак, линија за ограда или сложено.

Овие еколошки, енергетски ефикасни решенија за осветлување надвор од мрежата, ги намалуваат трошоците со намалување на такси поврзани со конвенционална замена на сијалицата и продолжуваат со несаканите трошоци за одржување. Во голема мера намалете ги или елиминирајте ги сите сметки за електрична енергија. Без скапи инсталации, трошоци за ротација или преголемо плаќање за жици од електричар затоа што овие системи можат да бидат инсталирани за помалку од цената на традиционалниот систем поврзан со мрежа. Електричните единици се веќе пред-жични, така што единствената неопходна жици е да се спушти жица надолу во полето за светло.

Нашите возачи имаат најразлични апликации, вклучително и: Улични светла, светла за паркирање, осветлување на патот, осветлување на порта, осветлување на патеката, осветлување на рампата, осветлување на тротоарот, осветлување во кампусот, осветлување на бродови, осветлување на бродови, осветлување на фарми и ранч, светлосно осветлување и димензии Осветлување.

Интерттек ги предводеше возачите 347v; предводеше светло возачот 347v; 200w предводена од возачот


Model

Wattage(W)

Output volgag(V)

output current(A)

Efficiency(%) <at>347V

FD-200T-054 /B/C/D

200

27-54

3.0-6.0

91

FD-200T-040/B/C/D

200

50-82

2-3.3

92

Забелешка

Изборни букви A, B, C, D или празни, што укажува дека излезот се зголемува со различни опции. Стандардниот простор не означува друга опционална функција (основен модел); Во писмото се вели дека алуминиумската обвивка со затемнување од три-во-едно, Б буквите кои затемнето светло од три-во-едно и силно прилагодување на струјата, Ц букви што пластична обвивка со три А затемнети, Д букви што се пластични основни модели (не функција за затемнување)

Изведба

Input Rated Voltage :

100Vac~347Vac

Input Frequency Range:

47Hz~63Hz

Efficiency :

91%(MIN)at Rated Voltage

Output power :

200W Led Driver

Turn On Delay Time:

<2S (AC:347V and full load)

Safety protection :

over voltage and current protection

Leakage Current:

<5mA

Operating Temperature:

0°C----+60°C

Storage Temperature:

-40°C----+85°C

Certificate:

CE UL/CUL FCC ROHS,SAA

Safety Standard :

EN60950-1 UL8750-1 ESD (EN61000 3-3)
CAS (60950 ITE/TE) FCC Part 15 subpart B Class B
AN/NZS CISPR 22:2006

Application:

can fit UK US Euroepan market ,and can been used by Bluetooth device ,CCTV camera ,and LCD minitor , waterproof led driver,pos machine ,laptop ac adapter and so on .

Комерцијално електрично напојување; Светла предводена возачка; Автомобилски предводена диск r


Applic ations

 • Област
 • Автопат
 • Гаражи за паркирање
 • Рефлектори
 • Тела за средно залив и низок залив


Категории на производи : IP65 номинален алуминиумски LED драјвер > 100-347V IP65 LED драјвер

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号