Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > IP65 номинален алуминиумски LED драјвер > 100-347V IP65 LED драјвер
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

100-347V IP65 LED драјвер

Категории на производи од 100-347V IP65 LED драјвер , ние сме специјализирани производители од Кина, Уличен светилник 347V LED драјвер , 100-347V LED драјвер добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од AC347V LED водоотпорен драјвер R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина 100-347V IP65 LED драјвер Добавувачи

Идеални за внатрешни и надворешни инсталации, вклучувајќи улично осветлување и архитектонско осветлување, овие високо ефикасни ЛЕД-возачи се заштитени од прашина и влага, обезбедувајќи излези до 240W.

Врвните карактеристики вклучуваат:

  • Режими на постојан напон или постојана струја
  • Заштита: Краток спој / над-напон / над-температура
  • Висока ефикасност: До 91,5%
  • IP67 дизајни за суви, влажни или влажни локации
  • Дизајн без вентилатор: Ладење со конвекција на слободен воздух
  • UL признаен за САД и Канада; FCC Класа Б.
  • Сеопфатна 5-годишна гаранција!

347V LED Driver

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号