Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > IP65 номинален алуминиумски LED драјвер > 100-240 / 277V IP65 драјвер за затемнување
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

100-240 / 277V IP65 драјвер за затемнување

Категории на производи од 100-240 / 277V IP65 драјвер за затемнување , ние сме специјализирани производители од Кина, Општ двигател на влез , 0-10V затемнет предводен возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од IP67 предводен возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина 100-240 / 277V IP65 драјвер за затемнување Добавувачи

Со глобални стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи CE, UL, FCC, TUV и SAA, нашите производи за водечки возачи се продаваат на домашен пазар и се извезуваат на разни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка, Кореја итн. Ние нудиме широк спектар на решенија за напојување со LED осветлување кои вклучуваат LED улично осветлување или систем, LED ламби, ЛЕР линеарни итн. Во исто време заштеда на енергија и максимизирање на убавината на вашиот погон на работното место преку дизајнирање на напојување за вклучување! Нашата палета на напојување со LED осветлување со постојана струја нуди струи од 100mA до 8000mA; додека опсегот на напојување со LED осветлување со постојан напон започнува од 12V поминувајќи до 48V. И двата типа на напојување со LED осветлување нудат висока ефикасност, PFC, се достапни со влез од класа P; IP рејтинг против прашина и влага од IP20 до IP67 и заштита за краток спој, напон, преоптоварување и над температурни услови. Со дополнителни опции, прилагодливи излези и функции на PWM, 1-10V, отпорност или затемнување на триакот.

320W

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号