Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED волан за возачот 20W НЕ трепкање
LED волан за возачот 20W НЕ трепкање
LED волан за возачот 20W НЕ трепкање
 • LED волан за возачот 20W НЕ трепкање
 • LED волан за возачот 20W НЕ трепкање
 • LED волан за возачот 20W НЕ трепкање

LED волан за возачот 20W НЕ трепкање

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW20W-02

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

-Демирање деликатно, и може да се исклучи (0-100%)

-0-10V / PWM / RX

Целиот пад трепка без заматување

- заштита од напон, заштита од краток спој, заштита од отворен круг

-50000 часа, над 3-5 годишна гаранција


Опис на производот

HW20W-02, без фликери 0- 10V дигитализиран драјвер за возач 500mA. Ова е изолиран, 20W, 0-10V диммиран дизајн на лед возач со> 0,9 фактор на моќност (PF) кој ги задоволува или надминува барањата за комерцијално осветлување PF и барањата за тотална хармонична дисторзија (THD). Тоа е добро прилагодено за интегрирани LED светилки, или придушници, кои користат високо-осветленост LED емитери. Единиците се погодни за ниско ватливи светилки, дигитални светлосни сијалици.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 240VAC

· Висока ефикасност до 85%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

0-10v предводени од затемнување


Спецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 20W

Макс. Излезна струја: 500mA

Димензии: 115x41x26 mm

Ефикасност: 85%

Фликерот е слободен

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 240V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HW20W-02, без фликери 0-10V прилагодливи, Desigen за високо лумен предводена од пареа, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > 0-10V / PWM / RX за засилување на возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号