Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Три во едно засилување на LED-возачот
Три во едно засилување на LED-возачот
Три во едно засилување на LED-возачот
 • Три во едно засилување на LED-возачот
 • Три во едно засилување на LED-возачот
 • Три во едно засилување на LED-возачот

Три во едно засилување на LED-возачот

  Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA,CPT,CIP
  Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces
  Време на испорака: 3 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW45W-02D

Output Type: Single

Warranty: 2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC, CSA

Output Voltage: 25-40V

Output Current: 100-1100mA

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 5 million units per year

Бренд: фахол

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангжу Шенжен Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот


Три во едно засилување на LED-возачот

Високо ефикасните уреди за придушување можат да ја регулираат струјата што тече низ LED диоди и може да се интегрира во веќе постоечките кола со цел да го продолжи животот на LED диодите. Оваа функција за затемнување се наоѓа во бројни различни популарни апликации за кои можеби веќе сте запознаени, како што се: театарско осветлување, безбедносно осветлување, сигнализација, сензори, како и декоративно и внатрешно осветлување.

HW45W-02, без фликери 0-10V прилагодливи LED-возач 1100mA. Ова е изолиран, 45W, 0-10V диммиран LED-возач дизајн со> 0,9 фактор на моќност (PF) кој ги задоволува или надминува барањата за комерцијално осветлување PF и барањата за тотална хармониска дисторзија (THD). Тоа е добро прилагодено за интегрирани LED светилки, или придушници, кои користат високо-осветленост LED емитери. Единиците се погодни за ниско ватливи светилки ,


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк опсег на влезниот напон 100VAC ~ 277 / 240VAC

· Висока ефикасност до 85%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

0-10v предводени од затемнувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 45W

Макс. Излезна струја: 100-1100mA

Димензии: 135x46x28 mm

Ефикасност: 88%

Фликерот е слободен

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277 / 240V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HW45W-02, без фликери 0-10V прилагодливи, Desigen за високи лумени доведе до палење, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Hw45w02670


Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > 0-10V / PWM / RX за засилување на возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号