Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > 0-10V / PWM / RX за засилување на возачот > TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез
TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез
TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез
TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез
TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез
 • TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез
 • TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез
 • TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез
 • TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез

TUV HW20W-02 предводени од затемнување на возачот 100-240V влез

  Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA,CPT,CIP
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW20W-02

Output Type: Single

Warranty: 2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply, Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type, Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment, Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC, CSA

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 5 million units per year

Бренд: фахол

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангжу Шенжен Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот


20W 500mA Возач за предводени од светлината


Детали

HW20W-02, без фликери 0-10V прилагодливи LED светилки 500mA. Ова е изолиран, 20W, 0-10V димаминиран LED-возач дизајн со> 0,9 фактор на моќност (PF) кој ги задоволува или надминува барањата за комерцијално осветлување PF и комплетна хармониска дисторзија (THD). Тоа е добро прилагодено за интегрирани LED светилки, или придушници, кои користат високо-осветленост LED емитери. Единиците се погодни за ниско ватливи светилки , диммиални светла за светилки .

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

0-10V dimmable driver


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 240VAC

· Висока ефикасност до 85%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

0-10v предводени од затемнувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 20W

Макс. Излезна струја: 500mA

Димензии: 115x41x26 mm

Ефикасност: 85%

Фликерот е слободен

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 240V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HW20W-02, без фликери 0-10V прилагодливи, Desigen за високо лумен предводена од пареа, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

0-10v led dimmer


Категории на производи : Подесување на драјвер за вода > 0-10V / PWM / RX за засилување на возачот

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号