Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Подесување на драјвер за вода > 0-10V / PWM / RX за засилување на возачот
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

0-10V / PWM / RX за засилување на возачот

Категории на производи од 0-10V / PWM / RX за засилување на возачот , ние сме специјализирани производители од Кина, 10V дигитализиран драјвер за вода , Лед Pwm возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Константен тековен возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина 0-10V / PWM / RX за засилување на возачот Добавувачи

0-10V / PWM / RX за засилување на возачот  


Возачите со можност за затемнување може да го затемнат излезот на LED диоди во целиот опсег од 100% до 0%. Ублажување на возачите може да ги намалат LED диодите со намалување на напредната струја, модулација на пулсот ширина (PWM) преку дигитална контрола или софистицирани методи. Повеќето затемнети драјвери работат со помош на PWM методот. Со овој метод, фреквенцијата може да се движи од сто модулации во секунда до толку високи колку што стотици илјади модулации во секунда, така што ЛЕР се појавува постојано да свети без треперење.

Во моментов, најчесто се користи LED затегнувачка моќност: LED тиристорски затемнети диоди, LED 0 / 1-10V затемнување на моќност, PWM затемнување на напојување. Другите функции за затемнување ги контролираат струјата и напонот, фреквенцијата на излезот за да ја постигне функцијата за затемнување на LED.Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号